DJ B2

DJ B2 (Bronislav Berník, nebo také Bruno Bernado) se začal zajímat o hudbu již od 12 let a to hlavně díky DJ a hudebnímu redaktorovi Českého rozhlasu Janu Benešovi a jeho manželce Jitce Benešové (první česká diskžokejka). Více informací o této rodině si můžete přečíst například zde. Začátky hraní byly krušné, oficiálně začíná hrát během vojenské základní služby a to ještě z kazet.

DJ B2 není žánrově vyhraněn a hraje hudební styly od Oldies 70 a 80 let přes moderní Dance, House a Minimal, až k jeho nejoblíbenějším žánrům Groove, Deep a Chill Out. Jako DJ a moderátor vystupoval pak v různých klubech v ČR od PDA Cheb až po Brno, v Brně pak především v klubech 7. Nebe a Perpetuum.

Je strůjcem prvních projektů pravidelných tanečních akcí, nejdříve je to Dancepanorama, pak Big Night Out, Late Tropical Night, Carnival Samba de Brno, Playa de Ibiza a další.

Založil agenturu SAB Digital, která mimo jiné bookovala známé DJs, mezi nejvýznamnější patřili DJ Oldrich Sic (Augsburg, Německo), Hydrophonic, Javas, Koala, Leonov Bronski, W.DJ a další. Na dalším bookingu úzce spolupracovala s Clubzone.cz (Andrea Fiorino, Ibe, Arco, atd.). Agentura pomáhala v PR v té době začínajícím, avšak dnes již dobře známým Djs, např. Shala, Martin Pago, Cuba 6 a dalším.

Agentura SAB Digital spolupracuje také s hudebníky a organizovala i velké folkové festivaly a koncerty, například Folková šalina, Folkfest a další. Dále spolupracuje také s uměleckou agenturou Poutníci a spoluorganizovala akce jako je Žalmanův folkový Kyjov, Folkový kvítek a regionální Porta. Agentura SAB Digital se také podílela na produkci několika CD z těchto festivalů, ale produkovala CD i hudebních skupin (Ryby, Groovey, Morion) a samozřejmě také některým DJs.

Data v kostce:

2000 – 2006 zpracovává a moderuje pořady pro Radio Brno 95,7 (pak 103,4), následně Rádio Valc Live
2002 zakládá agenturu SAB Digital, která se neziskově stará o booking DJs, hudebníků a umělců
2003 začíná spolupráce s Kult.cz a Rave.cz, kam zasílá své fotografie z akcí. Galerie je zde
2005 působí jako hudební produkční music clubu Perpetuum
2006 působí jako PR hudebnímu klubu 7. Nebe
2007 začíná vysílat pořad Primal Sound na Radiu Valc 3, ve kterém se vysílaly živé sety známých DJs
2008
se agentura SAB Digital mění na multimediální agenturu
2008 začíná vysílat zcela nový pořad Playa de Ibiza
2011 spouští projekt nazvaný Diamondspárty v klubu XXL
2012
rozšiřuje agentura SAB Digital svoji činnost o streamování – přímé přenosy přes internet

V současné době se DJ B2 specializuje na hraní při firemních akcích a večírcích, potkat se s ním můžete ale i nadále v různých brněnských klubech a agentura SAB Digital se věnuje kompletním multimediálním službám pro firmy, především pak streamováním (přímým přenosům konferencí a různých akcí přes internet), tvorbou videoklipů, internetových stránek a produkcí vlastní autorské hudby.

Za profilové foto děkuji Pavlu Wazbiczowi Hrůzovi.